A cimbalom egy trapéz alakú hangszer, melyen sajátságosan vannak elhelyezve teljes hosszában a húrok. Régi, lábak nélküli változatát a ma ismert, modernizált pedálcimbalom váltotta. A pedálcimbalom, amely már jóval nagyobb méretekkel rendelkezett, az 1870-es években jött létre a budapesti Schunda Vencel József hangszergyárában. A hangszer lábakat is kapott, és hangtompító pedállal is felszerelték, amivel sikerült kiküszöbölni a régi cimbalmok hiányosságát, ezzel tökéletesítette a hangzást. A cimbalomnak ez az új változata szinte teljesen kiszorította a pedál nélküli változatot, és már csak nagyon kevesen használták.
A hangszert a 20. században idősebb és ifjabb Bohák Lajos fejlesztette tovább, ezek a cimbalmok ma a legértékesebbek, a méretük is nagyobb a Schunda-féle cimbalmokénál.
A pedálcimbalom hangereje vetekszik a zongoráéval, sőt a dinamikai árnyalást még jobban el lehet érni, és még egy fontos momentum, hogy a cimbalmos a hang színezetét befolyásolhatja a verő megválasztásával. A cimbalom megszólaltatására két verőt használnak, melyek készülhetnek akác- vagy diófából. Hosszúságuk 34 cm, vastagságuk változó, általában 0,5 cm körüli. A fogantyú hossza 8 cm, a legtöbb esetben laposra faragják, a háromujjas fogáshoz a mutatóujj számára kis mélyedés található. A puha verő fejrésze vattapólyával van betekerve, míg a kemény verő feje csupasz, esetleg filc vagy bőrcsík van az ütőfelületén. A zenészek, annak érdekében, hogy variálhassák a hangszínt, megfordítják a verőt, és a fogantyú részével ütik a húrokat, sőt, néha mellőzik a verőket, és a körmükkel csipkedik azokat. Bár a cimbalom hangja a cigányzenékben vagy a népies dallamokban ismert, kortárs zenészek is szívesen használják, ezekben a modern művekben más verők is előfordulnak, sőt a preparált zongora mintájára a preparált cimbalom sem ismeretlen fogalom. Rácz Aladár cimbalomművész a verő használatát máshogy alkalmazta, a laza tartás helyett az ütőt marokra fogta.
Ha úgy dönt, hogy cimbalmot szeretne vásárolni, új cimbalmok és használt cimbalmok nagy választékát tudjuk nyújtani.
A válasz a kérdésre összetett, bár az ár elég meghatározó tényező. A fő kérdés az, hogy ki fogja használni a cimbalmot. Ha egy a hangszerrel most ismerkedő tanulónak lesz, akkor ajánlatos a használt cimbalmok közül választani, amin elsajátíthatja a hangszer megszólaltatását. Sőt, néha jobb döntés egy jól karbantartott használtat venni, mint egy közepes minőségű újat. Ha felkeresi üzletünket, hozzáértő kollégák segítenek a megfelelő hangszer kiválasztásában.
Az az alternatíva is felmerülhet, hogy magánszemélytől vásároljunk. Ebben az esetben legyünk nagyon körültekintőek, legjobb, ha viszünk magunkkal egy hozzáértő embert, mert lehet, hogy külalakra szép a cimbalom, de felújításra szorul, ilyenkor váratlan költségek merülhetnek fel. Ezért a legjobb választás, ha hangszerüzletben vásárol, ahol új és használt cimbalmok közül válogathat, és biztos lehet abban, hogy a használt hangszerek felújított, megjavított állapotukban kerülnek eladásra, a felújítást pedig tapasztalt, nagy tudású szakemberek végzik. Olyan hangszert kap, amilyet szeretett volna, és ár-érték arányban is a legoptimálisabbat tudjuk nyújtani. Ha használt hangszerekről beszélünk, nem biztos, hogy azok rosszabbak, mint az újak, sőt, a használtaknak már történetük van, valaki már játszott rajtuk, valaki már birtokolta, és a hangszer már alig várja, hogy újra megszólaltassák.
Üzletünkben megtalálhatóak új és használt cimbalmok, valamint ezek tartozékai, különböző cimbalom alkatrészek állnak rendelkezésre. Ezen kívül új zongorák, pianínók, illetve használt zongorák, pianínók kínálatával várjuk vásárlóinkat. Nálunk megtalálható minden tartozék, alkatrész, ami ezekhez a hangszerekhez szükséges, és vásárláskor teljes körű szolgáltatást nyújtunk, a szállítástól a karbantartásig. Ha használt cimbalmok vannak a tulajdonában, és fel szeretné újítani azokat, mi abban is tudunk segíteni, a legjobb szakemberek végzik ezeket a munkákat, az új cimbalmokat az egyik legelismertebb cimbalomkészítő mester alkotja meg műhelyünkben. A cimbalomnak ugyanúgy, mint a zongorának lelke van, hiszen a mai napig kézzel készítik, a mesterek beleadják szívüket-lelküket, minden tudásukat, hogy a legjobb hangzású hangszert állítsák elő. Nincs két egyforma hangszer, így a használt cimbalmok is, akár az újak, kicsit másképp szólnak.