A cimbalom a citerafélélék családjába tartozó húros hangszer, melyet két verővel ütve szólaltat meg a cimbalmos. Trapéz formájú, dobozszerű teste van, itt helyezkednek el az acélhúrok. Ma már a cimbalom lábakon áll, és pedállal lehet tompítani a hangokat, elődei kisebbek voltak lábak és pedál nélkül. A mai nagyobb pedálcimbalmot a 19. század végén alkotta meg Schunda Vencel, majd a 20. században Bohák Lajos fejlesztette tovább. Ma is az ő általa kifejlesztett hangszerek a legértékesebbek. Ezt a tradíciót vitte tovább Jancsó István, korunk legelismertebb hangszerkészítője. Az ő tanítványa, Kovács Balázs cimbalomkészítő mester már több mint harminc éve dolgozik cégünknél, ő készíti és javítja a cimbalmokat, a legnagyobb szakértelemmel és elhivatottsággal.
A cimbalom elsősorban népi hangszerként ismert, vagy cigányzenekarokban találkozunk vele, azonban Rácz Aladár cimbalomművész játéka a komolyzenei koncerteken is jelen volt.
A cimbalom a zongora rokona, hasonló a felépítése, és az új cimbalmok ára is, akár a zongoráké, igen szerteágazó, és sok tényezőtől függ. A pedálcimbalom hangereje vetekszik a zongoráéval, sőt ebben az esetben a cimbalmos a hang színezetét is befolyásolhatja attól függően, hogy milyen verőt használ. A verők is lehetnek különbözőek, a Rácz Aladár féle verő például kinézetében is más, mint a többi. A cimbalmon – bár hasonlít a zongorára – nem ülve játszanak, mert ahhoz, hogy átlássák a húrokat, szinte rá kell hajolni a hangszerre, és úgy ütni a húrokat, ezzel a cimbalmos közelebb kerül a cimbalmához, mint például egy zongorista a zongorához.
Az új cimbalmok éppen olyan műgonddal és szakértelemmel készülnek, mint elődei, a mesterek fából készítik, és az elsőtől az utolsó mozzanatig az ő kezük munkája a hangszer. Üzletünkben megtalálható minden, ami cimbalom: új cimbalmok, használt cimbalmok, cimbalom alkatrészek. Ha van régi cimbalma, mi újjávarázsoljuk, és a különböző verőktől a húrokig vagy a filckarikákig mindent megtalál, ami a cimbalomhoz tartozik.
Akár új, akár használt cimbalmot szeretnénk vásárolni, a tanácsunk ugyanaz, mint a zongorák esetében. Magánszemélytől vásárolni rizikós, főleg, ha nem értünk annyira hozzá, de ha ellátogat üzletünkbe, mi komplex szolgáltatást nyújtunk, segítünk megtalálni a megfelelő hangszert attól függően, hogy milyen célra kell. A kiválasztás után ránk bízhatja a többit, a kívánt helyre szállítjuk és garanciát adunk a hangszerre, bármi probléma lenne vele, átnézzük, megjavítjuk. Tehát cimbalmot csak hangszerüzletben vásároljunk, főleg ha használt cimbalomról van szó.
Régi és új cimbalmok esetében is érdemes olyan hangszert választani, ami megfelel az igényeinknek, és ha lakásba kerül, akkor fontos, hogy figyelembe vegyük annak stílusát, színvilágát, hiszen a cimbalom és a zongora is, amint bekerül egy lakásba, már nemcsak hangszer, hanem egy bútordarab is, ezért fordítsunk nagy gondot a minőségen túl a külalakra is.
A cimbalom nem annyira elterjedt hangszer, mint a zongora, vagy a pianínó, ezért jóval kevesebben kezdenek el cimbalmon játszani, de ha valaki megismeri a hangszert, egy életre megszereti karakteres hangját, egyedi hangzását. Új cimbalmok nagy választéka található boltunkban, melyek különböző méretűek, színűek, ma már nagyobb az igény a kisebb méretű cimbalmok vásárlására, a könnyű szállítás érdekében. Meglepő módon, ha hozzáértő kezek készítik a hangszert, a kis méret ellenére a hangzás ugyanolyan erőteljes lehet, mint egy nagy cimbalom esetében. Ha cimbalmon szeretnénk játszani, annak elsajátítása történhet autodidakta módon, vagy zeneiskolában vagy úgy, ha egy mester átadja a fiának, tanítványának az ismereteit, tapasztalatait. Nemcsak hazánkban, hanem szinte minden országban működik cimbalom oktatás, és nemcsak Európában, de Ázsiában is sokan szeretnének játszani ezen a hangszeren.
Az új cimbalmok, akár a használtak, megfelelő karbantartás és gondoskodás esetén akár generációkon keresztül szolgálhatják a tanulni, zenélni vágyókat. Jöjjön el üzletünkbe és tekintse meg kínálatunkat, nálunk kedvező ár-érték arányban találhatja meg a megfelelő hangszert.